ISOTECH ISOTECH

Naprawa posadzek betonowych

Oferujemy kompleksową i profesjonalną naprawę betonowych podłóg dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Najczęstsze uszkodzenia posadzek

Betonowe podłogi znajdują zastosowanie nie tylko w zakładach przemysłowych czy magazynach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, hotelach, sklepach wielkopowierzchniowych i wielu innych obiektach. Nawierzchnia tego typu dużo częściej wymaga naprawy w tych miejscach, w których jest bardzo intensywnie eksploatowana. Zagraża jej zarówno ruch kołowy, np. samochody na parkingach czy magazynowe wózki widłowe, jak i warunki atmosferyczne, jeśli posadzka znajduje się na zewnątrz.

Rodzajów uszkodzeń betonu może być wiele i zawsze bardzo istotne jest to, aby przeprowadzić dokładną analizę stanu posadzek. Na jej podstawie nasza firma dobiera odpowiednie metody naprawy, które gwarantują skuteczność i trwałość na lata. Do najczęstszych defektów, z jakimi się spotykamy, należy zaliczyć:

  • drobne, punktowe ubytki powierzchni,
  • podłużne pęknięcia,
  • uszkodzenia dylatacyjne (wykruszenia),
  • wycieranie się powierzchni (pylenie).

Oprócz usuwania takich uszkodzeń zajmujemy się także szlifowaniem powierzchni. Dzięki temu przeprowadzona przez naszą firmę naprawa dylatacji lub usunięcie innych defektów gwarantują bezpieczeństwo korzystania z podłóg.

Metody naprawy posadzek – różne rodzaje wypełnień

Zanim zostanie wykonana naprawa dylatacji i innych zniszczeń, ważne jest nie tylko określenie stanu posadzki, ale także sposobu jej eksploatacji. W przypadku bardzo lekkiego natężenia ruchu zazwyczaj stosuje się wypełnienia mineralne, stosunkowo tanie i szybkie w aplikacji. Na betonie poddawanemu dużym obciążeniom lub wtedy, gdy znajduje się on na otwartej przestrzeni, do naprawy wykorzystywane są zaprawy żywiczne. Są one odporne na trudne warunki atmosferyczne oraz nawet bardzo ciężki ruch kołowy.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem zawsze proponujemy elastyczne usługi. Ich zakres dopasowujemy do konkretnych warunków, jak i stanu powierzchni. Czasem naprawa wymaga zeszlifowania wierzchniej warstwy płyty i wykonania nowej wylewki. Niezależnie od skali skomplikowania zlecenia, gwarantujemy najwyższą jakość i konkurencyjne ceny. Po usunięciu dylatacji i innych uszkodzeń podłogi wyglądają jak nowe i są zabezpieczone na kolejne lata intensywnej eksploatacji.

Dylatacja, pęknięcia i ubytki betonu - dlaczego warto zdecydować się na naprawę posadzki?

Usługę naprawy należy zlecić nie tylko w przypadku chęci poprawy estetyki podłogi czy zwiększenia bezpieczeństwa osób, której z niej korzystają. Należy pamiętać o tym, że w momencie pojawienia się dylatacji, ubytków i wielu innych uszkodzeń, degradacja posadzki mocno przyspiesza. Im bardziej jest ona narażona na wilgotne środowisko lub intensywny ruch pieszy bądź kołowy, tym szybciej proces ten postępuje. W skrajnych przypadkach dochodzi do naruszenia struktury wewnętrznej betonu. Taka podłoga może nie nadawać się do naprawy – konieczna będzie jej wymiana.

Nasze usługi obejmują nie tylko wypełnienie ubytków, ale także dokładne wyrównanie powierzchni. Kompleksowo przeprowadzona naprawa posadzek sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Jesteśmy specjalistami w branży i zawsze odpowiednio dobieramy metody działania do skali uszkodzeń dylatacyjnych, ubytków i innych defektów na nawierzchni betonu.

Kiedy należy naprawić betonową podłogę?

Podłogi w komercyjnych obiektach często są poddawane dużym obciążeniom i uszkodzeniom mechanicznym w procesie eksploatacji. W wyniku tego tworzą się szczeliny dylatacyjne, pęknięcia, otarcia, ubytki i brzydkie rysy. Płyty betonowe tracą też swoją stabilność.

Im bardziej zniszczona betonowa powierzchnia, tym późniejszy koszt naprawy wyższy, dlatego warto zainteresować się renowacją znacznie wcześniej!

Kiedy należy naprawić betonową podłogę?
Kiedy należy naprawić betonową podłogę?

Usługi:

  • Wyrównywanie podłóg metodą bezpyłowego szlifowania betonu
  • Odbudowa krawędzi szczelin dylatacyjnych
  • Wyrównywanie podłóg szybkowiążącymi jastrychami mineralnymi
  • Fazowanie i wypełnianie dylatacji pozornych
  • Naprawa rys i ubytków w podłogach betonowych
  • Usuwanie oznakowania poziomego.

Po wykonanej naprawie betonowa posadzka nadaje się do użytku praktycznie od razu, a jej stan techniczny jest idealny!

Kontakt

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem