ISOTECH ISOTECH

Szlifowanie betonu

Nasza firma od lat oferuje usługi związane z naprawą posadzek z betonu. Choć materiał ten kojarzy się głównie z obiektami infrastrukturalnymi oraz przemysłowymi, to szlifowany beton stanowi coraz częstsze rozwiązanie wykorzystywane także w przestrzeni mieszkalnej. Ceniony za swoją trwałość, jak i możliwość oryginalnego, nieoczywistego wykończenia, cieszy się rosnącą popularnością.

Czym jest beton szlifowany?

To rodzaj materiału budowlanego, który podlega specjalnej obróbce, dzięki czemu zyskuje dużo lepsze właściwości niż zwykła nawierzchnia betonowa. W tworzeniu takiego podłoża bardzo ważny jest proces szlifowania oraz impregnacji podłoża. Co dają obie czynności?

Szlifowanie, po odpowiednim czasie sezonowania betonu, gwarantuje zdarcie wierzchniej warstwy, tzw. mleczka cementowego. Do tego celu używa się najczęściej narzędzi diamentowych. W ten sposób odkrywa się właściwą nawierzchnię oraz (jeśli zastosowano w mieszance) kruszywo. W następnej kolejności stosuje się specjalne impregnaty, silniej wiążące całą mieszankę, a także uszczelniające ją (krzemian litu, wchodzący w reakcję z wodorotlenkiem wapnia oraz innymi krzemianami). Dzięki takim reakcjom wszelkie pory zostają wypełnione, a szlifowany beton praktycznie traci swoją przepuszczalność.

Ostatnim elementem procesu jest odpowiednie polerowanie. To właśnie w tym momencie pracuje się nad ostatecznym wyglądem nawierzchni. Poleruje się ją na wysoki połysk, mat lub w różne wzory. Stosowanie różnych mieszanek betonu sprawia, że istnieje możliwość uzyskania barwy o różnej tonacji – począwszy od zbliżonej do jasnej, „brudnej” bieli, przez popiele aż po grafit. Z drugiej strony przed wylaniem podłoża można dodać też specjalne barwniki, dzięki czemu beton szlifowany przyjmuje najróżniejsze kolory.

Zalety betonu szlifowanego

Podstawową korzyścią, jaka płynie z wyboru tego elementu wykończenia, jest uzyskanie twardego, odpornego na wszelkie uszkodzenia mechaniczne (w tym zarysowania) podłoża. Z drugiej strony, jeśli decydujemy się na polerowanie na wysoki połysk – nawierzchnia odbija promienie światła, rozświetlając mocniej wnętrze. Beton szlifowany to także po prostu sposób na efektowną podłogę w mieszkaniu. Jego surowość sprawia, że znakomicie spisze się zarówno we wnętrzach aranżowanych w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, jak i loftowym. Co więcej – nawierzchnia wykonana w ten sposób nie jest śliska.

Sposób na renowację posadzki

Szlifowanie betonu to też świetny sposób na renowację starej nawierzchni. Proces ten składa się z 4 etapów, wśród których wyróżniamy:

  • naprawę ubytków w istniejącej nawierzchni,
  • szlifowanie,
  • impregnację i uszczelnianie chemiczne,
  • polerowanie

Proces ten zbliżony jest do tworzenia nowej posadzki, jednak zamiast wylewania warstwy, wykonuje się po prostu stosowne naprawy.

Znamy się na renowacji betonu

Jeśli chciałbyś odnowić nawierzchnię betonową – niezależnie od tego, czy w garażu, fabryce czy dowolnym innym miejscu – to skorzystaj z usług naszej firmy. Bogate doświadczenie i wysokie kwalifikacje pracowników, a także doskonale wyposażony park maszynowy to gwarancja wykonania pracy z dbałością o każdy detal. Już teraz skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o usługach szlifowania i renowacji betonu.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem